ZŠ a MŠ Skočice

Den v jiné škole - Řenče

Den v jiné škole 1

16. 5. 2024
… pro nové zážitky, ale hlavně možnost potkat se s budoucími spolužáky…

Převážně „páťáci“ z horšické, lužanské, skočické, dolnolukavické a řenečské školy se v květnu potkali ve škole v Řenčích. Prvnímu z několika plánovaných setkání nakonec přálo i počasí, i když ranní deštík nás nejprve přesunul do sportovní haly hned vedle školy, která je mimochodem opravdu moc pěkná! Milým uvítáním zde bylo vystoupení žáků školy na téma šachového turnaje a pak už se děti ze všech škol namíchaly do šesti týmů, které postupně vyrazily lesem na Knížskou skálu a cestou plnily rozličné úkoly. Po pár minutách už nebylo poznat, kdo z jaké školy přijel, v týmech pracovaly děti společně, smály se, podporovaly… Na konci trasy čekal pan Leoš Kastner, režisér historického filmu Zbojník, který děti provedl osadou a vyprávěl i zážitky z natáčení. A protože za plnění úkolů mohl každý obdržet dukátky, bylo nasnadě je za něco směnit… tombola byla připravena! Překvapením bylo závěrečné losování – symbolicky o krásný dřevěný meč! A pak opékání vuřtů u ohýnku, zhodnocení, focení, fotbálek na parádním hřišti a loučení.

Poděkování všem zúčastněným, ale především celému pedagogickému týmu a žákům ze ZŠ a MŠ Řenče, kteří to tak krásně přichystali

A kde se potkáme příště? My už to víme a pak vám o tom napíšeme.

Pěkné dny za celý realizační tým přeje

Martina Naxerová, manažer projektu MAP IV

Aktivita „Den v jiné škole“ probíhá v rámci projektu: Místní akční plán rozvoje vzdělávání IV Blovicko a Přešticko (MAP IV) Realizátor projektu: MAS Aktivios, z.s., www.mas-aktivios.cz, fb@masaktivios1, e-mail: info@mas-aktivios.cz

Základní škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol

Šablony OP JAK I.